6 Mënyrat më të mira për të shijuar ambientet e jashtme në shtëpi

Një nga mjetet më të mira për të lehtësuar stresin është të dilni jashtë dhe të merrni pak ajër të pastër. Nëse jeni me fat të keni një hapësirë të jashtme, pavarësisht nëse keni një oborr të vogël ose me hapësire të mjaftueshme, shfrytëzojini maksimalisht këto gjashtë ide për përmirësimin e zonës suaj të jashtme.

1. Një krevat për relaksim.

Vendosni një hapësirë të rehatshme në oborrin tuaj për t’i dhënë hapësirës tuaj një ndjesi qetësie shpirtërore. Gjatë kohës tuaj të lirë, hulumtoni në internet për krevate të ndryshme, praktike dhe që mund t’i vendosni në natyrë. Një tjetër mundësi është të krijoni tuajin. E vetmja gjë që ju nevojitet për të përfunduar këtë projekt është një kornizë krevati platformë, një dyshek dhe pëlhurë në natyrë për ta mbuluar atë. Hidhni disa jastëkë në natyrë sipër për një komoditet dhe stil të shtuar. Për të kompletuar sallën tuaj, shtoni disa tavolina anësore, disa qirinjë dhe ndoshta një gotë verë për të krijuar atë atmosferë gjithëpërfshirëse.

 

2. Kinema personale!

Kinematë mund të jenë jashtë kufijve nganjëherë, por kjo nuk do të thotë që ju nuk mund të krijoni një kinema personale tuajën në hapësirën tuaj private në natyrë. E vetmja gjë që ju nevojitet është një çarçaf i bardhë që mund të montohet në një sipërfaqe të sheshtë, projektor dhe telefoni juaj për të luajtur filma, shfaqje televizive ose çfarëdo tjetër që po përcjellni këto ditë.

 

 

3.Krijoni një bar në natyrë!

Nëse keni mundësi financiare, mund të blini një bar në internet, ose mund të përdorni kreativitetin tuaj duke rivendosur një tavolinë ose tryezë të vjetër, madje bëhuni edhe më kreativ me disa blloqe dhe ngjitës betoni për të krijuar tuajin. Merni altoparlantin tuaj Bluetooth, përbërësit tuaj të preferuar të koktejit dhe disa gota për të marrë ambientin e barit tuaj të preferuar në shtëpi.

 

4. Zbukuroni hambarin!

Duke e pikturuar me një ngjyrë të guximshme, duke bashkangjitur disa grila, duke shtuar disa kuti lule, duke instaluar një shteg guri apo edhe duke lidhur disa drita në hapësirë të harruar në oborrin e shtëpisë, zbukuroni hambarin tuaj në mënyrën më të bukur.

 

5. Një tavolinë e ngrënies në ambient të hapur.

Të gjithë jemi lodhur pak duke ngrënë në kuzhinat tona ose ndoshta para televizioneve tona natë për natë. Ndryshoni rutinën duke bërë një tavolinë të ngrënies në oborrin e shtëpisë tuaj. Përveç një tavoline dhe karrigeve në natyrë, shtroni një qilim të jashtëm dhe vendosni një fije dritash ose krijoni vetes një llambadar në natyrë, për të transformuar vaktet tuaja të mbrëmjes.

 

6. Një zonë meditimi… ëndërra e çdokujt!

Ju mungon një studio e jogas? Ju ende mund të bëni një praktikë restauruese në shtëpi, dhe ta bëni atë edhe më mirë duke krijuar një zonë meditimi në oborrin tuaj. Mbillni një kopsht me aroma qetësuese si livandë ose jasemin, krijoni një shteg guri në vendin tuaj të meditimit ose madje ndërtoni vetë një tendë ose kabanë në këmbë, me perde që fryjnë në një fllad të ngrohtë dhe qetësues.

 

Me këto 6 mënyra krijoni parajsën tuaj pa lëvizur nga shtëpia !

Join The Discussion

Compare listings

Compare