8 këshilla se si të dekoroni apartamentin tuaj për festat e fundvitit

Harrojeni kuvertën e sallave – ne themi t’i vendosni të gjitha. Ka pafund ide për dekorime të thjeshta për Krishtlindje, por nëse jetoni në një apartament ku çdo metër katror ka rëndësi, mund të duhet pak kreativitet për t’u bërë festive pa rrezikuar depozitën tuaj të sigurisë.

Ne kemi shumë ide për dekorimin e Krishtlindjeve për të zgjedhur, pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për diçka të thjeshtë dhe elegante ose nëse doni të bëni gjithçka me festimet tuaja.

 1. Varni një çorape
  Na pëlqen të fillojmë dekorimin e festave të thjeshta dhe klasike. Varni çorapet për ju dhe të dashurit tuaj! Është një mënyrë e thjeshtë dhe e bërë për t’u futur në frymën festive dhe për t’i dhënë hapësirës suaj një hije festash. Nuk ka oxhak? Nuk ka problem. Varni çorapin tuaj mbi një dritare ose me një grep të thjeshtë në mur. Mund ta varni edhe nga një raft me një mbajtës çorape për ta mbajtur dekorin tuaj miqësor me qiramarrësin.
 2. Përqendrohuni në detajet e vogla
  Dekorimi i një apartamenti të vogël është mundësia perfekte për të krijuar një vinjetë të mrekullueshme. Shfaqni koleksione të vogla – si një sërë pemësh në miniaturë në hije dhe madhësi të ndryshme – në një dritareje ose raft librash ose në një cep komod.
 3. Zgjidhni një mini pemë
  Kur pamjet katrore janë thelbësore, nuk ka hapësirë ​​për një pemë të madhështisë si Rockefeller. Shtoni pak festë me një mini pemë të Krishtlindjes që mund të vendoset lehtësisht në një cep ose të ulet në krye të tryezës tuaj të ngrënies. Shtoni mini dekorime për pemën e Krishtlindjes, si kurorë dhe zbukurime të vogla, për dekorimin perfekt sezonal të apartamenteve të vogla.
 4. Vishni pemën tuaj
  Pavarësisht i madh apo i vogël, vishni pemën tuaj me një shall të ëmbël. Shtoni një skaj të thjeshtë por festiv të pemës për t’u mbështjellë rreth bazës së pemës suaj. Një skaj i pemës do të lidhë të gjithë pamjen dhe mund të shtojë një tjetër ngjyrë festive në dhomë. Ju madje mund të vendosni një sipërme të shijshme pemësh në pemën tuaj për disa pica të shtuara!
 5. Varni një kurorë festash
  Një kurorë elegante është një nga pjesët tona të preferuara të dekorit të festave. Kurora e festave mund të ndihmojë në transformimin e hapësirës tuaj në një vend të çudirave dimërore. Zgjidhni një stil klasik me pisha dhe zbukurime të futura në gjelbërim, ose bëhuni modern me një dizajn metalik vezullues gjeometrik.
 6. Bëjeni mantelin tuaj në qendër
  Oxhaku juaj është një vend i lehtë për të rritur volumin në dekorin tuaj të pushimeve. Varni një kurorë ose një banderolë që lexon “Gëzuar Krishtlindjet” nëpër bunar. Plus, ky është një vend i lehtë për të varur grepa të lëvizshëm që nuk do të dëmtojnë muret tuaja!
 7. Kornizo një hyrje
  Keni nevojë për pak më shumë kënaqësi për të mirëpritur mysafirët? Për një festë festash ose thjesht për një frymë shtesë të frymës së Krishtlindjes, varni kurorë rreth derës ose vendosni një hark për të hyrë vërtet në humorin e festave. Inkuadrimi i hyrjes suaj është një mënyrë e shkëlqyer për të shfrytëzuar sa më shumë hapësirën tuaj të brendshme dhe të jashtme.
 8. Përdorni ballkonin tuaj
  Nëse keni fatin të keni një oborr spanjol ose ballkon, përdorni atë për të hyrë në frymën e festave! Dekorimet e Krishtlindjeve të ballkonit të apartamenteve mund të përfshijnë fenerë të varur në natyrë ose dritat e varura nga kangjella ose vendosjen e një peme artificiale për një prekje shtesë shkëlqimi.

Join The Discussion

Compare listings

Compare