Si të dekoroni apartamentin tuaj në sezonën e vjeshtës

Me sezonin komod të vjeshtës që sapo ka filluar, dekorimi i apartamentit tuaj mund të ketë nevojë për një përditësim që të përshtatet me atmosferën. Diçka në lidhje me ndryshimin e ngadaltë të stinëve dhe shikimi i pemëve në përgatitje për dimër nxjerr në pah të gjithë ne. Ose ndoshta është vetëm Halloween që është afër. Sido që të jetë, nëse po kërkoni të ndryshoni atmosferën tuaj nga pranvera në vjeshtë, këtu janë disa ide se si të dekoroni për vjeshtë me një buxhet.

Kuzhina

Vjeshta është një stinë plot festime festash që thërrasin për festa dhe gosti, ndaj riorganizoni kuzhinën dhe hapësirën tuaj të ngrënies për të akomoduar mysafirët dhe të dashurit. Hapni ndenjësen tuaj dhe pastroni zonën rreth lavamanit dhe furrës. Nëse kuzhina juaj ka dritare, provoni t’i ndryshoni perdet në një portokalli ose të verdhë të ngrohtë dhe të ngopur për sezonin. Perdetë e ngrohta krijojnë një skemë ngjyrash freskuese në hapësirën tuaj që do t’ju kujtojë pemët e hershme të vjeshtës dhe perëndimin e diellit. Si të dekoroni për vjeshtë me një buxhet

Kiçi i vjeshtës

Cili është stili juaj? Jini të sinqertë. Jeni personi me brirët e rreme dhe bimët plastike të shtëpisë në ruajtje apo ai që blen gurë varri stiropor çdo vit në dyqanin e dollarëve? Pavarësisht nga shija juaj, shkoni deri në fund! Kthejeni shtëpinë tuaj në një shtëpi të përhumbur me fantazma të bëra nga çarçafë të vjetër. Dekorimet e lira, të rreme mund të jenë pak budallaqe, por nuk do t’ju duhet t’i blini përsëri nëse ruhen me kujdes.

Ndërsa dekorimi i vjeshtës vazhdon, kujtimi i natyrës është një burim i madh ngushëllimi për shumë prej nesh. Vendosni një buqetë të rreme me lule që lulëzojnë nga një kungull plastik për një pjesë dekorative të shëndetshme, të lezetshme dhe tematike. Nëse jetoni në bregun lindor, mbushni një vazo të pastër me lis, pasi ato janë të lira dhe nuk prishin. Nxirrni kardiganët tuaj të preferuar të thurura dhe mos blini rroba të reja për motin e ftohtë.

Jeta sociale e vjeshtës në një buxhet

Le ta pranojmë, shoqërimi është i shtrenjtë. Më keq akoma, ndërsa pandemia Covid-19 vazhdon, ju mund të mos shihni shumë nga miqtë dhe familjet tuaj. Shumë prej nesh mund të hasin rregullisht vetëm shokët e dhomës dhe familjen e ngushtë. Ne mund ta përdorim këtë si një mundësi të përsosur për të kursyer para dhe për të qenë më ekspresivë me dekorimet tona të vjeshtës, pasi ato do të jenë vetëm për një grup të vogël.

Sezoni i qëndrueshmërisë

Pas temperaturave rekord të verës së kaluar, më në fund ka filluar të ftohet. Mbylleni atë kondicioner dhe hapni dritaret për dritë natyrale që mund të veprojë si një dekorim i mrekullueshëm i vjeshtës. Truri juaj, xhepat tuaj dhe mjedisi do ta vlerësojnë të gjithë atë. Për më tepër, qirinj të lirë mund të ndihmojnë në shtimin e atmosferës tuaj të shëndetshme ose drithëruese të stinës së vjeshtës. Provoni të gdhendni një mollë dhe të vendosni një qiri brenda për një aromë të lirë byreku me mollë në banesën tuaj.

Join The Discussion

Compare listings

Compare