Si të dekoroni shtëpinë gjatë muajve të verës

Ditët e bukura të verës zakonisht i kalojmë në kopsht duke shijuar hapësirën e jashtme. Por vera vjen me shumë mundësi. Tani është koha perfekte për një rifreskim dizajni edhe brenda shtëpisë. Këtu janë disa ide argëtuese për dekorimet verore që do ta bëjnë shtëpinë tuaj të ndihet e ndritshme dhe e ajrosur si një ditë në plazh.

Rrini tek ngjyrat e hapura

Pasi u mësuam me strofkat tona komode të dimrit me batanije të mëdha, është koha të hiçni disa shtresa. Ardhja e verës është sugjerim të paketoni të gjitha ngjyrat e errëta, tekstilet e rënda dhe modelet e dimrit dhe t’i ndërroni ato për stile të lehta dhe të ajrosura të verës. Ndërroni çarçafët me fanellë me çarçafë vere dhe një mbulesë të lehtë për të mbajtur freskinë gjatë gjumit. Çaktivizoni batanijet komode të dimrit dhe peshqirët e trashë me batanije dhe peshqirë të lehtë që janë elegant dhe thahen shpejt!

 

Sa më shumë fruta

Nëse jeni duke kërkuar për dekorimin e përsosur veror që shkon me gjithçka, ka një larmi ngjyrash të bukura dhe gjithashtu ka erë të shkëlqyeshme, mos kërkoni më shumë se në tregun tuaj lokal. Një tas plot me fruta shton një spërkatje të menjëhershme të verës në kuzhinën tuaj, dhomën e ngrënies ose oborrin e shtëpisë. Zgjidhni një tas ose shportë të bukur dhe mbusheni atë me frutat tuaja të preferuara me ngjyra të ndryshme. Jo vetëm që do të merrni një zbukurim veror me kosto të ulët dhe të përballueshme, por ju gjithashtu merrni një trajtim të shijshëm dhe të shëndetshëm!

 

Shtoni lule në dekorin tuaj

Kur bëhet fjalë për dekorimet më të mira të verës, është e rëndësishme të mbani mend se lulet nuk janë vetëm për vazo! Vera është sezoni për të përqafuar ngjyra dhe modele të bukura, dhe kjo do të thotë më shumë dekore lulesh! Vendosni një mbulesë tavoline me lule ose hulumtoni për disa çarçafë me dekorime lulesh për dhomën e gjumit.

 

Vera është stina më e bukur njëherësh më frymëzuese për të gjithë. Përdorni këto ide për t’i dhënë dekorit të shtëpisë tuaj një freski verore që të shijoni çdo moment të kësaj vere.

Join The Discussion

Compare listings

Compare