Çfarë të bëni me dhomën shtesë në shtëpinë tuaj

Çfarë do të bënit nëse do të kishit një dhomë shtesë në shtëpinë tuaj? Bëhuni krijues sepse mundësitë janë të pakufishme.

 

Palestër në shtëpi:

A ju pëlqen të filloni mëngjeset tuaja me një stërvitje të mirë, por urreni të tërhiqeni veten në një palestër të mbushur me njerëz? Nëse keni disa makina stërvitje në shtëpi, shndërroni dhomën tuaj të lirë në një palestër. Edhe nëse thjesht blini disa pesha, një dyshek joga dhe pajisje të tjera të lira, mund ta ktheni dhomën tuaj të papërdorur në diçka të dobishme.

 

Salla e Lojrave:

 Nëse jeni lodhur duke shkelur lodrat e fëmijëve tuaj në dhomën tuaj të këndshme të ndenjës, shndërroni atë dhomë shtesë në hapësirën e tyre. Lyejini muret me bojë dërrasash në mënyrë që ata të mund të shkruajnë në mure, të ruajnë të gjitha lodrat e tyre në dhomë dhe të luajnë. Ata do të duan një hapësirë ​​të tyre dhe ju do të pëlqeni të mos keni rrëmujë në të gjithë shtëpinë.

 

Dhomë meditimi:

Keni dashur ndonjëherë vetëm pak kohë me mendimet tuaja? Nëse e gjeni veten duke dëshiruar t’i shpëtoni çmendurisë së ditës dhe nuk dini se ku të shkoni, merrni parasysh krijimin e një dhome meditimi. Dekorojeni atë me të gjitha të bardhat me mobilje të rehatshme, hidhni jastëkë dhe batanije. Kjo krijon një hapësirë ​​të qetë ku mund të shkoni të pastroni kokën, të meditoni dhe të relaksoheni.

 

Biblioteka:

 Nëse jeni një krimb librash, ju ndoshta keni ëndërruar gjithmonë të keni bibliotekën tuaj. Tani është shansi juaj! Instaloni rafte librash nga muri në tavan, shtoni kolltukë të rehatshëm, të sofistikuar dhe hidhni qilima të zonës komode për të bërë një hapësirë ​​të rehatshme dhe tërheqëse. Thjesht imagjinoni të relaksoheni pas një dite të gjatë në bibliotekën tuaj me librin tuaj të preferuar, një filxhan çaj dhe qirinjë.

 

Qendra e Argëtimit:

Nëse nuk keni një gropë apo bodrum të përfunduar, dhe vetëm një dhomë zyrtare të ndenjës, mund të dëshironi të merrni në konsideratë kthimin e dhomës së lirë në një qendër argëtimi. Përdorni ngjyra të thella, karrige mbështetur dhe një kolltuk sektorial dhe plotësojeni me një televizor me ekran të sheshtë për një ndjesi perfekte të teatrit të filmit. Mund të jetë një vend i shkëlqyeshëm për të pasur një maratonë filmi në një ditë me shi!

 

Të kesh një dhomë rezervë në shtëpi ju lë me mundësi të panumërta për të qenë unik dhe për të krijuar një dhomë të veçantë që është e gjitha e juaja!

Join The Discussion

Compare listings

Compare